Õppekava noorsootöötajatele

Esimene selle projekti raames välja töötatud õppematerjal on õppekava pealkirjaga “Noorsoo- töötajate õppekava: Kuidas edendada kurtide ja vaegkuuljate noorte ettevõtlus- ja tööalaseid oskusi”. See on mõeldud noorsootöötajatele, näiteks sotsiaalhoolekandesüsteemi spetsialistidele, tööhõi- vesektori ekspertidele ja kodanikuühiskonna organisa- tsioonides töötavatele isikutele, kes võivad oma töö käigus kokku puutuda kurtide ja vaegkuuljate ning suhtlemisraskustega inimestega. Eesmärk on koolitada neid kurtide ja vaegkuuljate ning suhtlemisraskustega inimeste karjäärinõustamise ja professionaalse juhendamise valdkonnas.

 

Õppekava koosneb 10 moodulist, iga moodul sisaldab mitmeid sessioone, millele on lisatud üksikasjalikud tegevuste kirjeldused ja rakendamise juhised. Lisaks sisaldab õppekava täiendavaid lugemismaterjale ja materjale, mis on vajalikud kirjeldatud tegevuste elluviimiseks. Õppekava lähtub mitteformaalse hariduse lähenemisviisist, põhimõtetest ja meetoditest. See koosneb interaktiivsetest ja osaluspõhistest meetoditest, mis on kohandatud vastavalt osalejate profiilile ja vajadustele, sealhulgas: interaktiivsed mängud, refleksiooniharjutused, simulatsioonülesanded, individuaalsed tegevused, töö paarides ja rühmades, arutelud kogu grupiga, teoreetilised esitlused, praktilised ülesanded ja kogemuste vahetamine.

 

Õppekava mooduleid saab kasutada individuaalselt, teistest moodulitest eraldi. Kuigi igal moodulil ja sessioonil on soovituslik kestus, on kõnealune õppekava paindlik, võimaldades tulevastel kasutajatel seda oma vajadustele kohandada. Õppekava on mõeldud kõigile huvilistele, kes usuvad, et nad saavad seda rakendada oma töös noortega, eriti puuetega noortega.

Õppekava on kolme projektipartneri (Zagrebi Linna Kurtide ja Vaegkuuljate Ühing, Youth Power Germany, Istituto ad ordinamento Universitario “Scuola Superiore Carolina Albasio”) koostöö tulemus ja seda on nende kodumaades katsetatud.

Skip to content